Pierwsza restauracja Milika w Katowicach otwarta

Ta wiadomość z pewnością ucieszy nie tylko fanów zawodnika Napoli, ale i także smakoszy dobrego jedzenia. Arkadiusz Milik wraz ze swoim wspólnikiem Grzegorzem Kowalczykiem, otworzyli restaurację Food&Ball w Katowicach.

Nowe miejsce na kulinarnej mapie Katowic znajduje się w bliskiej odległości od miejsca Milik stawiał swoje pierwsze kroki w świecie piłki – stadionu Rozwój Katowice. A jeszcze dokładniej w Galerii Libero, przy ulicy Kościuszki 229.

Na otwarciu lokalu, które miało miejsce wczoraj, niestety nie było zawodnika polskiej reprezentacji. Napoli grało wczoraj z Crveną Zvezdą Belgrad, także Milik jest usprawiedliwiony ;). Ale jeżeli będzie w Polsce, to z pewnością będzie go można tam spotkać. Może i Piątek też wpadnie?

Co będzie można znaleźć w środku i w menu? Z pewnością kibiców (nie tylko piłkarskich) ucieszy kilkanaście telewizorów, na których będzie można śledzić różne wydarzenia sportowe. Jak dodaje Kowalczyk: „Chcemy pokazać inną kulturę kibicowania, przy innym jedzeniu i niekoniecznie przy piwie”. Dodatkowo, będzie można zobaczyć koszulki gwiazd futbolu czy też obejrzeć oficjalne piłki Mistrzostw Świata od narodzin piłkarza Napoli. Na miejscu będzie można również nabyć stroje reprezentacji, SSC Napoli.

A jeżeli chodzi o menu, to szef kuchni chce w swoich daniach łączyć tradycje Azjatyckie i Europejskie.

Czy Milik że wspólnikiem będą otwierali kolejne miejscówki? Jak zapowiada Kowalczyk, wszystko zależy od tego jak biznes będzie się rozwijał. Choć nie ukrywa, że następnym miastem, w którym chcą otworzyć jest Warszawa.

 

Źródło: sport.onet.pl