Pep Guardiola: Liverpool może być najlepszy na świecie

Trener Manchesteru City Pep Guardiola stwierdził, że Liverpool może być obecnie najlepiej grającym klubem na świecie. Piłkarze pod wodzą Jurgena Kloppa wciąż prowadzą w tabeli Premier League z siedmiopunktową przewagą.

„Problemem dla nas jest to, że Liverpool jest fantastyczny. Być może obecnie są najlepszym zespołem w Europie, grającym na swoim najlepszym poziome” – skomentował Pep Guardiola, przygotowujący się na walkę z głównym rywalem w tabeli Premier League.

Zobacz też: FC Barcelona potwierdza zainteresowanie Rabiotem

Znakomitą formę potwierdzającą wysoką dyspozycję Liverpoolu pokazały ostatnie ligowe spotkania. Drużyna Kloppa w dobrym stylu wygrywała w siedmiu ostatnich spotkaniach. W tym samym czasie Manchester City walczył o wyniki zarówno z Chelsea, Crystal Palace a także z Leicester. Także w ostatnim meczu z Arsenalem, Liverpool pokonał rywali aż 5:1.

„Musimy to zaakceptować. Możemy tylko skupić się na naszej pracy, grać naszą grę i potem zobaczymy” – dodał Pep Guardiola podsumowując walkę z Liverpoolem.

Bezpośrednie starcie pomiędzy drużynami odbędzie się już w czwartek 3 stycznia. Kto jest waszym faworytem do wygrania? Czy wasze typy pokrywają się z kursami bukmacherskimi na to spotkanie? Zapowiada się ciekawe spotkanie!

Źródło: bbc.com