Ousmane Dembele opuścił kolejny trening FC Barcelony

Krótki rozdział Ousmane Dembele w klubie z Katalonii może już wkrótce dobiec końca. Francuz po raz kolejny opuścił trening swojego aktualnego pracodawcy, co zdało się rozzłościć władze klubu i może już wkrótce przelać czarę goryszy. Czy to przejaw ignorancji zawodnika, który już wie, iż wkrótce znajdzie się w zupełnie innym miejscu na piłkarskiej mapie świata?

Opuszczone treningi oraz słabe wyniki – ta mieszanka nie wróży świetlanej przyszłości w hiszpańskim zespole. Media od kilku tygodni spekulują, że 21-latkowi uważnie przyglądają się kluby angielskie, w tym Liverpool oraz Arsenal, a zainteresowanie to może sprawić, że Ousmane Dembele rozstanie się z Dumą Katalonii już w styczniu najbliższego roku.

Zobacz też: Gdzie obstawiać ligę hiszpańską? >>

To nie pierwszy raz w karierze Francuza, gdy ten zdaje się strajkować nie uczestnicząc w przygotowaniach ze swoimi kolegami. Podobna sytuacja miała miejsce w Borussi Dortmund gdy Dembele tak zależało na przenosinach do Hiszpanii, że przestał zjawiać się na klubowych treningach. Także i w tym przypadku obecne działanie może przynieść „sukces”.

Zobacz też: Suarez bohaterem FC Barcelony, Real na kolanach

Jak potwierdzają statystyki piłkarz mający wzmocnić atak FC Barcelony okazał się kosztownym i nieudanym wyborem. Jak dotąd w La Lidze ma na swoim koncie zaledwie cztery gole, co stawia go obok pomocników, nie zaś piłkarzy walczących na szpicy o o najwyższe cele.

Źródła: irishmirror.ie, foxsports.com; sport.pl