Marko Arnautovic może odejść z West Ham

Manager drużyny West Ham Manuel Pellegrini potwierdził, że Marko Arnautovic może odejść z jego drużyny, gdy tylko pojawi się odpowiednia oferta. Trener potwierdził jednak, że nie chciałby sprzedawać austriackiego zawodnika.

Marko Arnautovic jest przedmiotem walki Chińczyków, którzy chcą pozyskać go do zespołu Shanghai SIPG. Uwagę piłkarza przyciągnęła wysoka wypłata jaką miałby otrzymywać. Kwota ta opiewałaby na 200 tys. funtów tygodniowo przez cztery lata.

„Kiedy dostajesz tak wysoką ofertę, każdy chciałby odejść, on ma tu jednak kontrakt” – skomentował doniesienia Pellegrini. „Jeśli mówię, że piłkarz musi zostać, to on musi zostać. Sądzę jednak, że dla trenera ważne jest podjęcie decyzji najlepszej i dla zawodnika, i dla klubu. Jeśli będzie to dobra opcja dla gracza i West Ham, to zorganizujmy wszystko tak by obejść się bez Marko. Nie chcemy go jednak sprzedawać”.

W trwającym sezonie Marko Arnautovic rozegrał 16 spotkań w których strzelił 7 bramek. Jego kontrakt obowiązuje do 2022 roku.

Źródło: bbc.com