Lionel Messi śrubuje rekord – 400 goli w La Lidze

Niedzielne spotkanie z drużyną Eibar potwierdziło znakomitą formę liderującego w tabeli zespołu FC Barcelona. Duma Katalonii zakończyła spotkanie wynikiem 3:0, a Lionel Messi pobił kolejny rekord. Argentyńczyk strzelając gola w 53 minucie stał się pierwszym zawodnikiem, który w La Lidze strzelił 400 bramek.

Kariera Messiego na dobre rozpoczęła się w roku 2004, gdy Argentyńczyk przybył do FC Barcelony. Od tego czasu zagrał w 435 spotkaniach La Ligi. Oznacza to, że w jego przypadku wskaźnik trafianych goli przypadających na mecz wynosi 0.92 bramki.

Wyczyn swojego podopiecznego skomentował trener katalońskiego zespołu, Ernesto Valvere: „Możemy sobie tylko wyobrazić co będzie, gdy Lionel Messi dotrze do 500 bramek. To co już osiągnął jest niesamowite. Łatwo powiedzieć, ale tylko on naprawdę wie czego dokonał. Jest nadzwyczajnym zawodnikiem. Nie tylko strzela bramki, ale także generuje grę, asysty i inne elementy, które pomagają zespołowi”.

Kolejne zwycięstwo Barcelony oddala ją na 5 oczek od głównego rywala, Atletico Madryt. Real Madryt zajmuje 5 miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami straty.

Źródło: skysports.com