Udało się! Ligę Mistrzów obejrzymy również w TVP

liga mistrzów logo

Dzięki zdecydowanemu ruchowi TVP, każdy kibic będzie miał szansę obejrzeć część spotkań Champions League 2018/19.

Polsat wydał ogromną sumę na zakup licencji transmisji tegorocznej Ligi Mistrzów. Ubiegł w ten sposób TVP które również miało chrapkę na tę – na pewno rentowną – inwestycję. Niestety dla dużej części fanów europejskiego futbolu, wykupienie licencji przez prywatny podmiot to tragiczna wiadomość. Prywatne stacje telewizyjne mają w zwyczaju kodowanie transmisji i udostępnianie ich jedynie abonentom. Dobrą wiadomością jest klauzula w umowie z UEFA, która wymusza na inwestorze udostępnianie części meczów również w publicznej dystrybucji. Polsat miał więc 2 możliwości – niektóre spotkania puszczać na publicznym kanale Polsat lub odsprzedać sublicencję innej, publicznej stacji. TVP chętnie wyciągnęła rękę po ofertę odkupienia sublicencji i w ten sposób co środę będziemy mogli obejrzeć najlepsze mecze LM w telewizji TVP i/lub na stronie sport.tvp.pl.

Oczywiście najczęściej oglądamy mecze zespołów w których występują nasi reprezentanci. Którzy Polacy występują w zespołach uczestniczących w tegorocznej Lidze Mistrzów? Oto pełna lista:

Polacy, którzy mogą zagrać w Lidze Mistrzów 2018/19

 

Zawodnik Klub
Robert Lewandowski Bayern Monachium
Wojciech Szczęsny Juventus
Piotr Zieliński SSC Napoli
Arkadiusz Milik SSC Napoli
Łukasz Piszczek Borussia Dortmund
Kamil Glik AS Monaco
Grzegorz Krychowiak Lokomotiw Moskwa
Maciej Rybus Lokomotiw Moskwa
Damian Kądzior Dinamo Zagrzeb
Tomasz Kędziora Dynamo Kijów

 
Szukacie bukmachera na mecze naszych piłkarzy podczas Champions League? Kto z nich będzie odpowiedni do obstawiania LM? forBET, Milenium, a może STS?