Kepa najdroższym bramkarzem w historii – 80 mln dolarów

Roman Abramowicz znowu w szale zakupów! Czy tym razem jego decyzja o ściągnięciu nowego bramkarza przyniesie oczekiwaną stopę zwrotu w postaci zwycięstwa English Premier League albo Ligi Mistrzów?

23-letni wychowanek Athletico Bilbao przechodzi do Chelesa Londyn. Niby nic w tym dziwnego, ale kwota jaką The Blues wyłożyli na ten transfer czyni to przejście rekordowym. Do tej pory nikt jeszcze nie wyłozył tyle „zielonych” za bramkarza! Wydawało się, że ściągnięcie na Anfield Road z Romy Allisona za 63 mln euro przejdzie do historii, a tu taka niespodzianka (?).

Hiszpan ma zastąpić Thibauta Courtoisa, który przeszedł do Realu Madryt za rekordowe – jak dla Królewskich za bramkarza – 35 mln euro. Umowa pomiędzy Kepą a The Blues została podpisana do 2025. W tym czasie, Kepa ma gwarantowaną roczną pensję na poziomie 4 mln euro.

Kepa w dotychczasowej swojej karierze osiągnął:

  • Srebrny medal Mistrzstw Europy U-21 (2017);
  • 53 mecze w Primera Division;
  • 1 występ w kadrze A Hiszpanii – pełne 90 minut w meczu z Kostaryką, wygranym przez la Roja 5:0.

O tym czy „łatka” jednego z najbardziej obiecujących bramkarzy świata i kwota odstępnego nie przeszkodzi młodemu Hiszpanowowi w rozwinięciu swojej kariery, dowiemy się już w najbliższych latach. Póki co w dotychczasowych 4 meczach w barwach Niebieskich, puścił 3 bramki, ale jego drużyna nie odnotowała porażki. Jednocześnie niezależny ośrodek  analizujący rynek piłkarski (CIES), w swoim raporcie na temat (nie) opłacalności transferów ostatniego okienka transferowego, umieścił Kepę na 1 miejscu w kategorii pomyłek  . Według ekspertów z CIES, młody Hiszpan jest wart jedynie 35 mln euro…

Źródło:

sportowefakty.wp.pl

sport.onet.pl

Zródło grafiki: youtube.com/watch?v=y1pVnZ7K08M