Jose Mourinho traci posadę trenera Manchester United

Władze Manchesteru United postanowiły zwolnić ze stanowiska dotychczasowego trenera Jose Mourinho. Dla 55-latka, który przejął „Czerwone Diabły” w maju 2016 to koniec przygody z Angielskim zespołem po serii niesatysfakcjonujących wyników.

Klub w ostatnim czasie poczynił szereg zmian, które okazały się nie przynieść rezultatu ani pod względem wyników, ani stylu gry. Jak ogłoszono w komunikacie medialnym nowy selekcjoner ma „lepiej odczuwać filozofię klubu, szczególnie jego tradycję związaną z chęcią do ofensywy”. Wola Jose Mourinho do stworzenia własnej struktury nie spotkała się bowiem z aprobatą władz Manchesteru United oraz wielu kibiców.

Czytaj też: Pomocnik Valencii zadowolony z zainteresowania Liverpoolu

Wydaje się, że ostatecznie czarę goryczy odnośnie przyszłości Portugalczyka przelał niedzielny mecz z Liverpoolem, który zespół Mourinho przegrał wynikiem 3:1. Aktualnie klub zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli Premier League z dziewiętnastoma punktami straty do prowadzącego Liverpoolu. Czy szansę MU na zwycięstwo u bukmacherów w klasyfikacji generalnej Premiership wzrosną po tych roszadach?

Plany wskazują, że nazwisko nowego selekcjonera ma zostać ujawnione jeszcze przez sobotnim meczem z Cardiff City. Poinformowano jednak, że nie będzie to osoba wyłoniona z wnętrza klubu.

Źródło: bbc.com