Ekstraklasa w TVP w sezonach 2019/2020 i 2020/2021

Ekstraklasa SA zdołała podpisać umowy na transmisje meczów z Canal+, a także z TVP. Prezentowane rozgrywki będą obejmować sezony 2019/2020 oraz 2020/2021, a Telewizja Polska pokaże w telewizji otwartej 37 spotkań. Prawa medialne do transmisji opiewają na blisko 250 milionów złotych na sezon, co przesunie polską ligę z 11. miejsca na pozycję numer 8 w Europie w klasyfikacji wartości praw medialnych.

Pakiet współpracy obejmuje nie tylko prezentację samych spotkań, ale także pokazywanie powtórek oraz publikowanie skrótów meczów w realizowanych wewnątrz Telewizji Polskiej programach informacyjnych. Ma się pojawić także równoległa relacja w Internecie.

Zobacz też: Zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę 2018/19

Poza wyłonieniem partnerów transmisyjnych w Polsce, już wkrótce mają rozstrzygnąć się przetargi odnośnie realizacji przekazów także poza naszymi granicami. Produkcją sygnału wciąż zajmować będzie się podmiot o nazwie Ekstraklasa Live Park. Przypomnijmy, to kolejny sukces TVP po tym jak udało się telewizji polskiej nabyć prawa do transmisji Ligi Mistrzów.

 

Źródło: ekstraklasa.org