Christian Pulisic nowym graczem Chelsea

Christian Pulisic, dotychczasowy gracz Borussi Dortmund, już wkrótce zmieni barwy klubowe na Chelsea. Pomocnik został wykupiony za 58 mln funtów, do końca sezonu pozostanie jednak w obecnej drużynie na zasadzie wypożyczenia.

Dwudziestoletni Amerykanin o chorwackich korzeniach, wcześniej łączony z Liverpoolem i Arsenalem, dołączył do Borussi w roku 2015. Jako nastolatek szybko pokazał swój talent oraz możliwości. Dzięki temu dziś może cieszyć się z transferu do Premier League.

„Przywilejem jest dołączyć do tak legendarnego klubu” – skomentował przejście Pulisic.

Gracz nie omieszkał jednak wypowiedzieć ciepłych słów odnośnie swojego dotychczasowego pracodawcy.

„Wydaje się jakbym zaledwie wczoraj znalazł się w Dortmundzie. Jako młody, podekscytowany i poddenerwowany, ale nadzwyczaj dumny szesnastolatek, z małego miasta w Stanach Zjednoczonych. Nie byłbym tu gdyby nie wiara we mnie jako młodego zawodnika. Było wiele nadzwyczajnych momentów i to wciąż wydaje się dla mnie snem. Przez następne miesiące skupię się tylko na BVB. Dopóty będę grał w tych barwach, moja pasja i determinacja będzie na najwyższym poziomie”.

Christian Pulisic debiutował w Bundeslidze w wieku 17 lat w styczniu 2016 roku. W tym sezonie trafił trzy gole w 18 spotkaniach w których zagrał.

Jego transfer jest także najdroższym spośród zawodników ze Stanów Zjednoczonych. Pulisic przebił tym samym Johna Brooksa, za którego Wolfsburg zapłacił w roku 2017 kwotę 20 mln euro.

Źródło: bbc.com