Nowy selekcjoner Włochów

prandelli

Włoska federacja piłkarska (FIGC) oficjalnie ogłosiła, że Cesare Prandelli 1 lipca zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Włoch. Zastąpi na tym stanowisku Marcelo Lippiego. Szkoleniowiec podpisał z włoską federacją czteroletni kontrakt.

Zatrudnienia Prandelliego spodziewano się już od dłuższego czasu. Na początku czerwca odszedł on z Fiorentiny, gdzie zastąpił go Siniša Mihajlović.

52-letni szkoleniowiec w karierze zawodniczej grał m.in. w Atalancie i Juventusie. Jako trener pracował w Atalancie, Lecce, AC Venezia, Hellas-Verona, Romie i Parmie. Od 2005 roku był szkoleniowcem Fiorentiny. W ostatnim sezonie doszedł z drużyną z Florencji do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

– Prandelli został wybrany na selekcjonera ze względu na jego zdolności do pracy z młodymi zawodnikami i jego osiągnięcia we Fiorentinie – tłumaczył prezes FIGC Giancarlo Abete. – Mamy długofalowy plan związany z nowym szkoleniowcem i dlatego podpisaliśmy z nim czteroletni kontrakt, który wygaśnie po najbliższych mistrzostwach świata. Chcę podkreślić, że nie żałuję swojej decyzji o ponownym zatrudnieniu Marcelo Lippiego na stanowisku szkoleniowca po Euro 2008 – dodał.

– Bardzo mi przykro, że kończę swoją pracę z drużyną w takiej smutnej sytuacji. Biorę na siebie pełną odpowiedzialność – powiedział 62-letni ustępujący ze stanowiska Lippi.

Reprezentacja Włoch broniąca mistrzostwa świata sprzed czterech lat zajęła ostatnie miejsce w grupie F i odpadła z mundialu w RPA.